Прививки манту

6. Здравствуйте. Посмотрела видео о прививках и у меня возник вопрос о том как быть с манту? Как я поняла, из разговора со своим педиатром, отказ от манту написать нельзя. Спасибо Вам большое за то, что затронули столь важную тему, в здоровье наших деток.

Доброго дня. Наразі профілактичні щеплення проти туберкульозу в Україні є обов’язковими. Туберкулінодіагностика – специфічний діагностичний тест, що проводиться туберкуліном, для своєчасного виявлення інфікованих мікобактеріями туберкульозу та хворих на туберкульоз – згідно законодавства; відповідно проба Манту (реакція Манту) – це алергічна діагностична проба з внутрішньо шкіряним введенням туберкуліну (туберкулінодіагностика); застосовується для ранньої діагностики туберкульозу у людини і відбору осіб для імунізації (щеплень від туберкульозу).

Постанова КМУ від 15.02.2006 р. №143 визначала, що:
Під час проведення обов’язкового огляду використовуються такі методи досліджень туберкулінодіагностики. Однак, на даний час ця постанова втратила чинність.
Законодавчо обмежень щодо відмови від проби Манту немає, однак є застереження: особи, які ухиляються або без поважних причин у визначений термін не пройшли обов’язковий профілактичний медичний огляд на туберкульоз, відсторонюються від роботи, а неповнолітні, учні та студенти – відсторонюються від відвідування навчальних закладів.
АЛЕ на даний час є й альтернативні методи профілактичного медичного огляду на туберкульоз. Якщо Ви не бажаєте «сваритись по всім інстанціям». Однак від манту відмовитись можна.
«Альтернатива Манту є. Це метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). У такому випадку дитині нічого не вводиться, а просто в неї береться кров. Це дорога проба, і вона не є масовою, її проводять лише в окремих випадках» – за словами фтизіатра-пульмонолога Ради Процюк.
(http://www.radiosvoboda.org/content/article/2316328.html)

Источник: http://kravec.org